
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.2 mm |
| Width | 10.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Tray |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 165 MHz |
| Interface | I²C |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Supply Voltage | 1.89 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Logic Function | Receiver |
| Sampling Rate | 165 Msps |
| Nominal Supply Current | 188.1 mA |
| Resolution | 8 bit |
| Number of Receivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | CONTACT ADI (Last Updated: 3 days ago) |
| Operating Supply Current | 188.1 mA |
Stock: 368
Distributors
pcbx
Unit Price$5.28259
Ext.Price$5.28259
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.28259 | $5.28259 |
| 10 | $4.56547 | $45.65470 |
| 25 | $4.25887 | $106.47175 |
| 50 | $3.97286 | $198.64300 |
| 100 | $3.70608 | $370.60800 |
